Kalıcı Makyaj

Kalıcı makyajın amacı normalde silik olan hatlarınızı, doğala en yakın normlarda tekrar dekore ettirmek, çıkarılabilir makyaja uygun bir zemin yaratmaktır. Banyoda, denizde, havuzda, sporda daha bakımlı görünmek güzeldir fakat makyajlı bir görünüm uygun değildir. Kalıcı makyaj uygulaması bitiminde dışarıdaki insanlar sizin makyaj olmadan ne kadar güzel olduğunuzu düşünmelidir. Eğer bunun tersini istiyorsanız yani kıpkırmızı bir dudak veya kalın ve siyah sürme çekilmiş gözler gibi; en az 5 sene gezeceğinizi ve büyük ihtimal bir gün bundan bıkacağınızı bilmeli ve tekrar düşünmelisiniz.

Kalıcı bir kaş yapmak demek tüm kaş kıllarını yok edip, yeni bir kaş çizmek değildir. Eğer böyle bir uygulama gerçekleşirse bir daha hiç kaşınızın çıkmayacağınız göz önünde bulundurmanız gerekir. Bu durumda yapılması gereken kaş bölgesinde mevcut olan kılları maksimum seviyede korumak, kaş ve göz arasındaki aralığın izin verdiği düzeyde, mevcut kılların altından veya üstünden, kaş kılına uygun bir renkte ek kaş çizgiciklerini deri altına tutmaya çalışırken, orijinal ten rengini aralarda ışık olarak ve tabi kaş tüylerini de gölge olarak kullanmaktır.

Kalıcı makyaj prensip olarak dövmeye benzemektedir fakat bu uygulamada kullanılan malzeme, uygulanma tekniği dövmeden oldukça farklıdır.